MENU...
Facebook

Grupa Baobabów (1-3)

Anna Gumulak

anna.gumulak@NaszeMontessori.pl

 

Z wykształcenia jestem filozofem, absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Moje zainteresowanie sztuką rozwijałam na studiach z arteterapii, a zdobytą wiedzę wykorzystywałam w czasie prowadzonych zajęć na pracowni plastycznej w szkole i w domach dziecka. Od ponad dziesięciu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą. Przygodę towarzyszenia młodemu człowiekowi w jego rozwoju rozpoczęłam w czasie studiów podczas wolontariatu i kontynuję do dziś. Znaczącym elementem mojej pracy z dziećmi jest cisza. Pomaga ona dziecku stawać się uważnym w działaniu, wspiera procesy koncentracji, wprowadza harmonię oraz spokój w jego wnętrze. Widok zaczytanych w książkach dzieci sprawia mi wiele radości. Cieszy mnie gdy już najmłodsi podopieczni poszukują odpowiedzi na nurtujące je pytania i podejmują próby zaspokojenia naturalnej ciekawości. Od czasu zetknięcia się z pedagogiką Marii Montessori zafascynowana jestem nauczaniem matematyki za pomocą jej metody. Uporządkowany świat pomocy montessoriańskich pozwala uczniom w konkretny i logiczny sposób zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Od dzieci uczę się świeżości zachwytu przyrodą. Lubię razem z nimi obserwować zachodzące w niej procesy, poznawać zasady funkcjonowania środowiska. W czasie wolnym najchętniej wypoczywam w sposób aktywny na łonie natury, podziwiając jej piękno. Górskie wycieczki, spacery po lesie, jazda na nartach i na rowerze są moją odskocznią od codzienności.

 

 

Dorota Piróg-Niemiec

dorota.niemiec@NaszeMontessori.pl

 

Jestem nauczycielką Montessori, polonistką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczynałam kilkanaście lat temu w V LO w Krakowie, gdzie poznałam wspaniałych pedagogów  i utwierdziłam się w przekonaniu,że wybrałam dla siebie właściwą drogę.  Wtedy też, w trakcie zdobywania pierwszych zawodowych doświadczeń, zaczęłam poszukiwać kierunku, który dałby nauczycielowi największe pole działania. To miejsce znalazłam w pedagogice montessori, gdzie mistrzostwo nauczyciela polega na cichym towarzyszeniu dziecku w jego naturalnym rozwoju, na wnikliwej obserwacji i odkrywaniu potencjału młodych ludzi.

Nie bez znaczenia był fakt, że już wcześniej, jako mama, wychowując swojego synka, dostrzegłam piękno montessoriańskiego postrzegania dziecka. Efektem moich poszukiwań i fascynacji było spotkanie z twórcami Montessori Mountain School w Koszarawie Bystrej, Olą i Marcinem Sawickimi, za których wskazaniem wzięłam udział w rocznym kursie pedagogiki Montessori w Warszawie.Szkolenie organizowanie było przez Fundację  Królowej Świętej Jadwigi z siedzibą w Koszarawie Bystrej. Po tym doświadczeniu, wraz z grupą przyjaciół i pasjonatów brałam udział w pracach prowadzących do otwarcia Katolickiej Szkoły Podstawowej Montessori Fundacji Ziarnko Maku.Tam też,przez kolejne lata  pracowałam jako nauczyciel i wychowawca klasy.

Moją pasją i życiem są dzieci, dzięki którym codziennie odkrywam świat i wcale się tego nie wstydzę... 

 

 

KONTAKT...

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rity
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

Przedszkole Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

NAPISZ DO NAS...