MENU...
Facebook

Grupa Jabłoni (1-3)

Wychowawca Montessori

Iwona Szpor

iwona.szpor@NaszeMontessori.pl

 

Ukończyłam Wyższą Szkołę Filozoficzno-Pedagogiczną "Ignatianum" na kierunkach pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i pedagogika rodziny. Przez kilka lat pracowałam w świetlicach środowiskowych jako wychowawca dzieci i młodzieży. W 2011 roku podjęłam pracę jako wychowawca świetlicy w pierwszej w Krakowie szkole Montessori, prowadzonej przez Katolickie Centrum Edukacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zafascynowana pedagogiką Marii Montessori postanowiłam podjąć dalszą naukę, aby poszerzyć swoją wiedzę i nabyć umiejętności do pracy tą metodą. Ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku edukacja wczesnoszkolna z elementami logopedii oraz dwuletni kurs "Pedagogika Montessori z elementami inkluzji".

Obecnie jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcą w grupie Jabłoni. Praca nauczyciela to dla mnie pasja i wyzwanie. Nieustannie uczę się czegoś nowego. Staram się być kreatywna i podążać za dzieckiem, dostrzegać jego mocne strony i zainteresowania tak, aby nauka była dla niego prawdziwą przygodą.

Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci, z którymi uwielbiam spędzać czas i grać w gry planszowe. Wolne chwile najchętniej spędzam w zacisznym miejscu z dobrą książką w ręce. Moją dewizą i drogowskazem w pracy nauczycielskiej jest myśl Marii Montessori: "Dziecko, które naprawdę pokochało swoje otoczenie i wszystkie żyjące stworzenia, które odkryło radość i entuzjazm w pracy, daje nam powód, by mieć nadzieję - Nadzieję na pokój w przyszłości."

 

  

Wychowawca Montessori

Katarzyna Kowalówka

katarzyna.kowalowka@NaszeMontessori.pl

 

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych w zakresie nauczania początkowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od wielu lat pracuję z dziećmi w młodszym wieku szkolnym. Ukończyłam też kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, studia podyplomowe w zakresie logopedii na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, kurs "Pedagogika Marii Montessori i pedagogika lecznicza Marii Montessori", kurs "Pedagogika Montessori w szkole podstawowej z elementami inkluzji".

W szkole prowadzę pracę własną, jestem wychowawczynią. Praca z najmłodszymi uczniami jest dla mnie radością i ciągłym wyzwaniem, dlatego zostałam nauczycielką. Chciałabym, aby każde dziecko było szczęśliwe, czuło się rozumiane, by wzrastało w przestrzeni miłości, zaufania i motywacji, w której jego umiejętności, talenty mogą się rozwijać.

Lubię wiele rzeczy. Nie ma jak czas spędzany z rodziną, przyjaciółmi. Wiele radości sprawiają mi piesze wędrówki, obcowanie z przyrodą. Mój sposób na relaks to również kino, opera, teatr, muzyka, taniec i dobra książka.

 

 

 

 

 

KONTAKT...

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rity
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

Przedszkole Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

NAPISZ DO NAS...