MENU...
Facebook

Na lotnisku

Nowy semestr zaczęliśmy od wycieczki na lotnisko w podkrakowskich Balicach. Wzięliśmy udział w projekcie Centrum Edukacji Lotniczej. Dowiedzieliśmy się, jak w różnych okolicznościach należy zachowywać się w czasie podróży samolotem. Wszystkie informacje były bardzo cenne i praktyczne; na pewno przydadzą nam się w przyszłości. Edukacji towarzyszyła świetna zabawa. Długo nie zapomnimy emocjonującego spotkania z prawdziwym...robotem!

Centrum Edukacji Lotniczej. To unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie, a krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek.Zadaniem centrum jest przybliżenie, w ciekawy i przystępny dla różnych grup wiekowych sposób, wiedzy z zakresu lotnictwa. W Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport można poznać najistotniejsze aspekty podróży lotniczej i dowiedzieć się na czym polega specyfika organizacji lotniska.

Na odwiedzających czeka symulator lotów oraz humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który będzie asystował zwiedzającym. Odwiedzający centrum będą mieli również możliwość wcielenia się w rolę pracownika lotniska i samodzielnego wykonania pracy przy danym stanowisku na ?ścieżce pasażera?. Program zajęć został dostosowany do wieku uczestników.

 

KONTAKT...

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rity
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

Przedszkole Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

NAPISZ DO NAS...