MENU...
Facebook

Nauczyciele przedszkola

Katarzyna Jopa

katarzyna.jopa@NaszeMontessori.pl

 

Jestem nauczycielem i psychologiem. Od ponad dziesięciu lat zdobywam i nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z dziećmi oraz ich rodzicami. Odbyłam szkolenia z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, coachingu rodzicielskiego, terapii dzieci i młodzieży oraz studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z pedagogiką Marii Montessori. Doświadczenie w pracy zawodowej zdobywałam jako wychowawca w przedszkolach, psycholog przedszkolny oraz psycholog w poradni. Miałam także okazję pracować z trudną młodzieżą. Współpracowałam również z portalem adresowanym do rodziców, gdzie publikowałam artykuły oraz byłam współautorką e-booków dotyczących zastosowania metody Montessori w domu. Moje wykształcenie i doświadczenie pozwoliło mi poznać specyfikę pracy z dziećmi w różnym wieku.

W swojej pracy przede wszystkim kieruję się podmiotowym podejściem do każdego dziecka. Zawsze staram się zrozumieć punkt widzenia małego człowieka, inspirować jednocześnie zostawiając miejsce do działania i aktywności, wspierać samodzielność i wspólnie poszukiwać odpowiedzi na wszystkie postawione pytania. Bardzo bliska jest mi idea Porozumienia Bez Przemocy. Uważam, że dzieci powinny spędzać czas w przyjaznym, pełnym szacunku i zrozumienia dla potrzeb i granic miejscu. Każdy dzień spędzony w gronie dzieci to uczenie się od nich, jak cieszyć się z pozornie małych rzeczy.

Prywatnie jestem mamą 6-letniej Gabrysi, amatorką zdrowej kuchni i fanką Gwiezdnych Wojen.

 

 

Barbara Gałczyk

barbara.galczyk@NaszeMontessori.pl

 

Wychowałam się w bardzo dużej bo dziesięcioosobowej rodzinie. Było to ciekawe i bogate doświadczenie bycia od małego w dużej grupie, w której każdy jest inny. Jako mała dziewczynka uwielbiałam rysowanie, malowanie, wycinanie, szycie. Zainteresowania te towarzyszyły mi przez całą młodość, dlatego też podjęłam studia na kierunku Pedagogiki Kulturalno-Oświatowej na UJ. Odbywając praktykę hospitowałam zajęcia plastyczne w Dworku Białoprądnickim prowadzone przez pasjonatkę. Pomyślałam wtedy, że też chciałabym kiedyś dzielić się tym, co umiem z innymi. Brałam udział w kursie rysunku na ASP, rozpoczęłam też równocześnie studia plastyczne, których z braku czasu niestety nie ukończyłam.

Jako studentka pracowałam  z dziećmi w jednym z krakowskich Domów Kultury, prowadząc zajęcia plastyczne oraz Klub Malucha. Potem pracowałam parę lat w Prywatnym Przedszkolu. W kontekście zatrudnienia na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Radwanowicach ukończyłam Socjoterapię oraz Oligofrenopedagogikę, ale najwięcej nauczyłam się w samej pracy, ponieważ ludzie, instruktorzy i podopieczni, posiadali tam wielokierunkowe zdolności i umiejętności w zakresie technik artystycznych. Ja współorganizowałam pracownię plastyczno-ceramiczną, w której mogłam się "wyżyć" z podopiecznymi, tworząc ceramikę, ikony, filcując, wyrabiając papier czerpany, malując rysując i szyjąc. Najsilniejszy bodziec pochodził od moich ukochanych podopiecznych - od ich niezwykłego sposobu przedstawiania rzeczywistości w pracach artystycznych.

Jednocześnie prowadziłam zajęcia dodatkowe w kilku przedszkolach i szkołach z zakresu technik artystycznych: ceramika, filcowanie i tworzenie papieru czerpanego. Niepowtarzalnym wydarzeniem w moim życiu był kurs ceramiki, który odbyłam z Zabierzowie w pracowni prof. Marity Benke-Gajdy, pracownicy ASP w Krakowie. Ceramika zapewne będzie moją pasją do końca życia. 

Aktualnie zgłębiam wiedzę z zakresu pedagogiki Marii Montessori. Odbyłam kurs u państwa Sawickich. Miałam również okazję przyglądać się temu, jak rozwijają się dzieci w naszej szkole i przedszkolu, pracując z nimi przez dwa lata, hospitując zajęcia koleżanek. Obecnie realizuję również studia z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz mamą trzech chłopców: Kacpra (14 lat), (Maćka 12 lat) oraz Bartka (9 lat). Mieszkam w pięknych Krzeszowicach otoczonych Jurą Krakowsko-Częstochowską.

 

 

KONTAKT...

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rity
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

Przedszkole Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

NAPISZ DO NAS...