MENU...
Facebook

Przedszkole

Organem prowadzącym Przedszkole jest Katolickie Centrum Edukacyjne CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Przedszkole położone jest w centrum Krakowa przy ul. Wincentego Pola 4. 

Naszą misją jest wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Ponadto poprzez realizację koncepcji pedagogicznej Marii Montessori wspieramy dziecko w indywidualnym rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wychowania w duchu szacunku i pokoju, a także kształcenia postaw ekologicznych oraz prozdrowotnych. Celem naszej pracy jest wychowanie samodzielnego, wierzącego we własne siły oraz szanującego innych ludzi i świat człowieka. Wspieramy dziecko w rozwijaniu poczucia obowiązku i samodyscypliny opartej na wewnętrznym pragnieniu bycia samodzielnym i odpowiedzialnym. Pomagamy rozwijać pozytywne podejście do nauki oraz rozwijamy poczucie porządku i koncentrację.

Ogród

W ogrodzie dzieci mogą nie tylko się bawić, ale także prowadzić prace ogrodnicze i obserwacje przyrodnicze. Każda grupa posiada swoje poletko uprawne. Na grządkach dzieci sieją, sadzą kwiaty i zioła lecznicze. W ogrodzie dzieci mają dużo ciekawych zajęć o każdej porze roku. Wiosną przekopują grządki, sadzą rośliny i podlewają je. Latem cieszą się ogrodem w pełnym rozkwicie i podziwiają owoce swojej pracy. Jesienią z ogromnym zaangażowaniem grabią liście, z kolei zimą odśnieżają ogród, karmią ptaki, lepią bałwana i jeżdżą na sankach.

Rośliny uprawiane w naszym ogrodzie:

  • warzywa (szpinak, por, marchew, pietruszka, cebula, cukinia, dynia, bób)
  • ogród  wiejski (malwa, łubin, chaber mak, len)
  • wiosenne kwiaty (pierwiosnek, stokrotka, barwinek, hiacynt, fiołek)
  • lecznicze (mięta, oregano, szczypiorek, czosnek, mniszek, żywokost)
  • skalne (goździk, rojnik, żagwin, floks skrzydlaty, rozchodnik)

 Obiady

Przywiązujemy dużą wagę do jakości spożywanego przez dzieci jedzenia, dlatego dołączyliśmy do ogólnopolskiej kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu ?Zdrowy Przedszkolak?. Współpracujemy z firmą cateringową oferującą pełnowartościowe obiady Alma Verde - http://www.almaverde.pl/

 

KONTAKT...

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rity
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

Przedszkole Katolickiego Centrum Edukacyjnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wincentego Pola 4, 31-532 Kraków
tel.: 12 428 28 10

NAPISZ DO NAS...